Jednostka:Studia dzienne - doktoranckie ISNS

26. Dwie prawdy o aktywności. Uwarunkowania i możliwości działania młodzieży w środowisku lokalnym w perspektywie polityki młodzieżowej Rady Europy - raport z badań
MEN, r. 2005 (Książka)
Barbara Fatyga, Iwona Oliwińska, Marcin Sińczuch, Przemysław Zieliński
27. Stara nowa ojczyzna. Rodziny repatriantów - pierwsze miesiące pobytu. Proces adaptacji i ewaluacja szkoleń adaptacyjnych - opis zajęć psychologicznych oraz prezentacja wyników badań ankietowych
Pracownia Profilaktyki Problemowej, r. 2003 (Inne)
Marcin Sochocki, Zoja Najda, Alicja Gryczyńska, Andrzej Podlewski
28. Ewaluacja profilaktyki problemów dzieci i młodzieży
Pracownia Profilaktyki Problemowej, r. 2001 (Książka)
Janusz Grzelak (Redaktor), Marcin Sochocki (Redaktor)

29. Aktywność młodzieży w ramach oferty przygotowanej dla niej przez dorosłych
w: Dwie prawdy o aktywności. Uwarunkowania i możliwości działania młodzieży w środowisku lokalnym w perspektywie polityki młodzieżowej Rady Europy. Raport z badań, str. 67-105, MEN, r. 2005 (Inne)
Iwona Oliwińska
30. Program STACJA, szansa czy utopia dla zagubionej mlodzieży?
w: Streetworking - teoria i praktyka, str. 45-65, Pedagogium, r. 2005 (Esej lub rozdział w książce)
Joanna Winiarska, Wojciech Ronatowicz, Elżbieta Bielecka
31. Zabawa, dyskoteka, techniana. Sobotnia rozrywka mazowieckiej wsi
w: Mazowsze bez granic. Przyczynek do antropologii kulturalnej regionu, str. 37-52, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Wydawnictwo TRIO, r. 2005 (Artykuł)