Jednostka:Katedra Filozofii Prawa i Nauki o Państwie

26. Analiza działalności ustawodawczej Sejmu VI kadencji
Koło Naukowe Analizy Prawa 'Ratio Legis'. Uniwersytet Warszawski, r. 2012 (Książka)
Olga Kazalska, Jędrzej Maśnicki, Marta Żuralska, Marta Żuralska (Redaktor)
27. Konstytucyjny system organów państwowych
Liber, r. 2012 (Książka)
28. O państwie, prawie i polityce
Oficyna Naukowa, r. 2012 (Książka)
29. Wstęp do prawoznawstwa
Wydawnictwo C. H. Beck, r. 2012 (Książka)
Tatiana Chauvin, Tomasz Stawecki, Piotr Winczorek
30. Barometr legislacyjny: analiza wykonania programu prac legislacyjnych Rady Ministrów na I półrocze 2011 r.
Erns & Young Polska, r. 2011 (Książka)
Radosław Zubek, Agnieszka Cieleń, Marcin Matczak, Tomasz Zalasiński
31. Etyka prawnicza : stanowiska i perspektywy 2
LexisNexis, r. 2011 (Książka)
Hubert Izdebski (Redaktor), Paweł Skuczyński (Redaktor)
32. Konstytucja III RP w tezach orzeczniczych Trybunału Konstytucyjnego i wybranych sądów
C. H. Beck, r. 2011 (Książka)
Marek Zubik (Redaktor), Piotr Bogdanowicz (Opracowujący), Witold Borysiak (Opracowujący), Michał Brach (Opracowujący), Maciej Czura (Opracowujący), Krzysztof Kaleta (Opracowujący), Krzysztof Koźmiński (Opracowujący), Katarzyna Królikowska (Opracowujący), Jakub Królikowski (Opracowujący), Ada Paprocka (Opracowujący), Marcin Wiącek (Opracowujący), Anna Zołotar (Opracowujący)
33. Nauka o państwie
Liber, r. 2011 (Książka)
34. Wstęp do prawoznawstwa
C. H. Beck, r. 2011 (Książka)
Tatiana Chauvin, Tomasz Stawecki, Piotr Winczorek
35. Edukacja etyczna prawników – cele i metody
Instytut Etyki Prawniczej, r. 2010 (Książka)
Hubert Izdebski (Redaktor), Paweł Skuczyński (Redaktor)
36. Status etyki prawniczej
LexisNexis, r. 2010 (Książka)
Paweł Skuczyński
37. Wartości lewicowe w polskiej kulturze XX wieku
Dom Wydawniczy tCHu, r. 2008 (Książka)
Maria Szyszkowska (Redaktor), Anna Rossmanith (Redaktor)

38. Aktualne problemy odpowiedzialności dyscyplinarnej zawodów prawniczych
w: Postępowania dyscyplinarne w wolnych zawodach prawniczych. Model ustrojowy i praktyka. Materiały z konferencji z dnia 5 marca 2012 r., str. 53-68, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Paweł Skuczyński (Autor oryginału)
39. Koncepcja wielokrotnych ugruntowań (multiple groundings) i warunki jej zastosowania do języka prawnego
w: Prawo, język, logika. Księga jubileuszowa profesora Andrzeja Malinowskiego, str. 151-168, LexisNexis Polska, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Marcin Matczak (Autor oryginału)
40. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 roku nie wymaga wielu zmian
w: Prawo, język, logika. Księga jubileuszowa profesora Andrzeja Malinowskiego, str. 273-286, LexisNexis Polska, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Piotr Winczorek (Autor oryginału)
41. Od kontroli do instytucji refleksyjnej. Etyka audytu a tożsamość zawodu audytora wewnętrznego sektora finansów publicznych
w: Standardy etyczne praktyki audytu wewnętrznego, str. 43-57, Towarzystwo Wydawnictw Naukowych LIBROPOLIS, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Paweł Skuczyński (Autor oryginału)
42. Od tradycji zawodu do erozji norm. Wewnętrzne zagrożenia dla etyki prawniczej
w: Etyka zawodów prawniczych w praktyce. Relacje na sali rozpraw, str. 161-170, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Paweł Skuczyński (Autor oryginału)
43. Porozumienia o transferze technologii w świetle prawa konkurencji Unii Europejskiej
w: Prawo wobec innowacji technologicznych, str. 149-165, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Marta Michałek (Autor oryginału)
44. Revolving door. Etyczne aspekty zmiany wykonywanego zawodu prawniczego
w: Etyka prawnicza. Stanowiska i perspektywy 3, str. 104-113, LexisNexis Polska, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Katarzyna Mikołajczyk-Graj (Autor oryginału)
45. Sądownictwo konstytucyjne a refleksyjny konstytucjonalizm (przeszłość - teraźniejszość - przyszłość)
w: Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej w pierwszych dekadach XXI wieku wobec wyzwań politycznych, gospodarczych, technologicznych i społecznych, str. 27-44, Biuro Trybunału Konstytucyjnego, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Krzysztof Kaleta (Autor oryginału)
46. Sądownictwo konstytucyjne w warunkach ponowoczesności
w: Teoria prawa między nowoczesnością a ponowoczesnością, str. 21-30, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego,, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Krzysztof Kaleta (Autor oryginału)
47. Trzy wizje reform sądownictwa i zawodów prawniczych
w: Etyka prawnicza. Stanowiska i perspektywy 3, str. 179-199, LexisNexis Polska, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
48. Udział obywateli w tworzeniu prawa - etap rządowy i parlamentarny
w: Interdyscyplinarne ujęcie prawa. Materiały ogólnopolskiej konferencji naukowej 'Prawo i...' Zasadność interdyscyplinarnego ujęcia prawa, Warszawa, 2-3 grudnia 2011 r ., str. 213-226, Koło Naukowe Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej Uniwersytet Warszawski, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Marta Żuralska (Autor oryginału)
49. Deliberatywny model legitymizacji sądownictwa konstytucyjnego - zarys problemu
w: Konwergencja czy dywergencja kultur i systemów prawnych?, str. 205-213, Wydawnictwo C. H. Beck, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
Krzysztof Kaleta
50. Is the concept of rationality of legal reasoning useful?
w: Argumentation 2012. Law and literature. Workshop proceedings, str. 23-31, Masaryk University, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
Katarzyna Mikołajczyk-Graj (Autor oryginału)