Jednostka:Pracownia Psychospołecznych Problemów Uzależnień

26. Rola folkloru w tworzeniu współczesnej rzeczywistości społecznej: między perspektywą lokalną a globalną. Rozważania na podstawie wybranych przykładów współczesnej muzyki bałkańskiej
w: Bałkański folklor jako kod interkulturowy, str. 571-581, Wydawnictwo Naukowe UAM, r. 2011 (Artykuł)
Beata Hoffmann
27. Rola folkloru w tworzeniu współczesnej rzeczywistości społecznej: między perspektywą lokalną a globalną. Rozważania na podstawie wybranych przykładów współczesnej muzyki bałkańskiej
28. Subkultura turystyki górskiej jako zjawisko kulturowe i społeczne
w: Bieszczady. Natura - kultura, str. 217-229, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku, r. 2011 (Artykuł)
29. Uzależnienie od hazardu w świetle teorii i badań
w: Człowiek u progu trzeciego tysiąclecia. Zagrożenia i wyzwania, str. 317-327, Wydawnictwa Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, r. 2011 (Artykuł)
30. Słowo zamknięte we flakonie. Świat zapachu w języku
w: "Język, tekst, kultura" Prace Komisji Językoznawczej Bydgoskiego Towarz\ystwa Naukowego, str. 317-329, Bydgoskie Towarzystwo Naukowe, r. 2010 (Artykuł)
Beata Hoffmann
31. ...(Czy) Fikcja kształtuje świat(?)
w: Mity współczesne. Socjologiczna analiza współczesnerj rzeczywistości, str. 233-241, Wydawnictwo Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, r. 2009 (Artykuł)
32. Miejsce folkloryzmu w popkulturze krajów bałkańskich
w: Kreacje i nostalgie. Antropologiczne spojrzenie na tradycje w nowoczesnych kontekstach, str. 277-286, Polskie Towarzystwo Socjologiczne, r. 2009 (Artykuł)
33. Motivi i vidove na turizma v kulturno-obshtestvenite promeni v Polsha