Jednostka:Zakład Edukacji Polonistycznej i Kształcenia Ustawicznego

26. Stróż latarnik
w: Warszawa Białoszewska. Te leżenia, latania i transe, str. 7-7, Muzeum Literatury, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
27. Tak mało
w: Miłosz w szkole. Szkice interpretacyjne, str. 139-143, STENTOR, r. 2013 (Artykuł)
28. Wyznanie
w: Miłosz w szkole. Szkice interpretacyjne, str. 160-164, STENTOR, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Jarosław Klejnocki
29. Życzliwe i nieżyczliwe zachowania komunikacyjno-językowe bohaterów filmów animowanych dla dzieci
w: Współczesne media. Język mediów, str. 77-93, Wydawnictwo UMCS, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Magdalena Trysińska
30. Nazwy mieszkańców z formantem -czyk we współczesnym języku polskim. Na materiale Słownika nazw osobowych
w: POLYSLAV 15. Beiträge der europäischen Slavistischen Linguistik, str. 214-221, Verlag Otto Sagner, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
31. Rozwijanie aktywności werbalnej jako działanie diagnostyczno-usprawniajace
w: Interwencja logopedyczna. Zagadnienia ogólne i praktyka, str. 101-112, Elipsa, r. 2012 (Artykuł)
Marlena Kurowska
32. Co łączy, a co różni inteligenta i intelektualistę? Rozważania (około)semantyczne
w: Osoby i działania. Wokół słownika nazw osobowych (red. Zofia Zaron, Stanisław Dubisz), str. 177-194, Wydawnictwo Wydziału Polonistyki UW, Bel Studio, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Marzena Stępień
33. Diagnoza niepłynności mówienia
w: Diagnoza logopedyczna. Podręcznik akademicki, str. 001-001, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Krzysztof Szamburski
34. Dziecko jąkające się w szkole - jak pomóc?
w: Horyzonty rozwoju edukacji w dialogu i perspektywie (red. A. Karpiński, K. Borawska-Kalbarczyk), str. 322-330, Wydawnictwo Difin, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Krzysztof Szamburski
35. O pracy nad projektem Synchroniczno-diachroniczne badania nad współczesnymi nazwami osobowymi
w: Osoby i działania. Wokół słownika nazw osobowych (red. Zofia Zaron, Stanisław Dubisz), str. 11-20, Wydawnictwo Wydziału Polonistyki UW, Bel Studio, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Stanisław Dubisz, Zofia Zaron, Jolanta Chojak, Katarzyna Dróżdż-Łuszczyk, Piotr Sobotka, Marzena Stępień, Celina Heliasz, Magdalena Horodeńska-Ostaszewska
36. Od samogłosek nosowych do tzw. Samogłosek nosowych, czyli o zmianach w systemie fonetyczno-fonologicznym polszczyzny w ostatnich czterdziestu latach
w: Polskie dźwięki, polskie słowa, polska gramatyka (system – norma – kodyfikacja) red. B. Pędzich i D. Zdunkiewicz-Jedynak, str. 465-473, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Maria Przybysz-Piwko
37. Polisemia i homonimia w ujęciu Jana Tokarskiego oraz w świetle nowszych ujęć językoznawczych (na materiale pospolitych nazw osobowych
w: Osoby i działania. Wokół słownika nazw osobowych (red. Zofia Zaron, Stanisław Dubisz), str. 195-204, Wydawnictwo Wydziału Polonistyki UW, Bel Studio, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Natalia Siudzińska, Marzena Stępień
38. Pospolite nazwy osobowe i ich przymiotnikowe homonimy. Rozważania na marginesie projektu
w: Osoby i działania. Wokół słownika nazw osobowych (red. Zofia Zaron, Stanisław Dubisz), str. 167-176, Wydawnictwo Wydziału Polonistyki UW, Bel Studio, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Marzena Stępień
39. Reguły słowotwórcze na materiale derywatów żeńskich (feminativów)
w: Osoby i działania. Wokół słownika nazw osobowych (red. Zofia Zaron, Stanisław Dubisz), str. 45-56, Wydawnictwo Wydziału Polonistyki UW, Bel Studio, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Natalia Siudzińska
40. Reguły słowotwórcze tworzenia nazw osobowych na materiale odmiejscowych nazw mieszkańców
w: Osoby i działania. Wokół słownika nazw osobowych (red. Zofia Zaron, Stanisław Dubisz), str. 57-82, Wydawnictwo Wydziału Polonistyki UW, Bel Studio, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
41. Rodzaje i funkcje napisów ekranowych w programach stacji TVN24
w: Polskie dźwięki, polskie słowa, polska gramatyka (system – norma – kodyfikacja) red. B. Pędzich i D. Zdunkiewicz-Jedynak, str. 197-210, Wydawnictwo Wydziału Polonistyki UW, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Ewa Wolańska
42. Wariantywność polskich rzeczowników na przykładzie pospolitych nazw osobowych. Rozważania na marginesie projektu „Synchroniczno-diachroniczne badania nad współczesnymi nazwami osobowymi”
w: Osoby i działania. Wokół słownika nazw osobowych (red. Zofia Zaron, Stanisław Dubisz), str. 155-166, Wydawnictwo Wydziału Polonistyki UW, Bel Studio, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Natalia Siudzińska, Marzena Stępień
43. Wariantywność polskich rzeczowników na przykładzie pospolitych nazw osobowych. Rozważania na marginesie projektu „Synchroniczno-diachroniczne badania nad współczesnymi nazwami osobowymi”
w: Beiträge der Europäischen Slavistischen Linguistik (POLYSLAV) red. Katrin Bente KARL, Z, Gertje KRUMBOL, Marij LAZAR, str. 218-226, Verlag Otto Sagner, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Natalia Siudzińska, Marzena Stępień
44. Witolda Doroszewskiego program badań nad gwarami Mazowsza w świetle jego prac.
w: Polszczyzna Mazowsza i Podlasia. Tom XV. Językowa przeszłość i współczesność Mazowsza i Podlasia (red. H. Sędziak, D. Czyż), str. 9-14, Towarzystwo Kultury Języja, Oddział w Łomży, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Józef Porayski-Pomsta
45. Wprowadzenie  [ LINK ]
w: Słownik nazw osobowych, str. 001-001, Wydział Polonistyki UW, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)