Jednostka:Zakład Polityki Społecznej w Środowisku Lokalnym

51. Problemy społeczne wybranych grup demograficznych.
Wydawnictwo Instytutu Polityki Społecznej UW, r. 2001 (Książka)
Barbara Rysz-Kowalczyk (Redaktor)
52. Dekada polskiej polityki społecznej. Od przełomu do końca wieku
Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, r. 2000 (Książka)
Marek Bednarski, Zofia Morecka, Stanisława Golinowska, Barbara Rysz-Kowalczyk, W Nieciuński, Jolanta Supińska-Modzelewska, T Żukowski
53. Dekada polskiej polityki społecznej. Od przełomu do końca wieku.
Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, r. 2000 (Książka)
Barbara Rysz-Kowalczyk, Jolanta Supińska-Modzelewska, Tomasz Żukowski, Zofia Morecka, Witold Nieciuński, Stanisława Golinowska

54. Macierz wobec diaspory polskiej w ZSRS i przestrzeni postsowieckiej w latach 1918-2011
w: Państwo polskie wobec Polaków w diasporze, str. 17-48, Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)