Jednostka:Zakład Historii Teorii i Historii Bibliografii

51. Złote lata bibliografii polskiej. Ludwik Finkel i jego dzieło.
Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, r. 2007 (Książka)
Adam Nowak
52. Od informacji naukowej do technologii społeczeństwa wiedzy
SBP, r. 2005 (Książka)
Maria Przastek-Samok (Redaktor), Barbara Sosińska-Kalata (Redaktor), Andrzej Skrzypczak (Redaktor)
53. Bibliografia osobowa pracowników IINSB UW za lata 1951-2000.
IINSB UW, r. 2003 (Książka)
Andrzej Skrzypczak
54. Dar dla narodu. Skarby Biblioteki Wilamowskiej. Wystawa ze zbiorów Biblioteki Narodowej, kwiecień-maj 2003
Biblioteka Narodowa, r. 2003 (Książka)
Paulina Buchwald-Pelc (Redaktor)
55. Drukowi winniśmy oświecenie naszego wieku... Rola książki w drodze ku Oświeceniu.
Wydaw. IINSB UW, r. 2003 (Książka)
56. Drukowi winniśmy oświecenie naszego wieku
Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW, r. 2002 (Książka)
Paulina Buchwald-Pelc
57. Wybrane zagadnienia integracji europejskiej. Informacja Unii Europejskiej.
Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, r. 2002 (Książka)
Marta Grabowska (Redaktor)
58. Emblemata
, r. 2001 (Edycja źródeł)
Paulina Buchwald-Pelc (Opracowujący), Bogumiła Pelc (Opracowujący), Z Morsztyn (Autor oryginału)
59. Morsztyn Z., Emblemata. Warszawa 2001 – wyd. krytyczne tekstu z rękopisów staropolskich z komentarzem
, r. 2001 (Edycja źródeł)
Paulina Buchwald-Pelc (Opracowujący)
60. "Miłości Boskiej i Ludzkiej skutki różne" - nieznana wczesna wersja emblematów Zbigniewa Morsztyna
Neriton, r. 2000 (Edycja źródeł)
Paulina Buchwald-Pelc (Opracowujący), Janusz Pelc (Opracowujący)
61. Miłości boskiej i ludzkiej skutki różne. Wraz z siedemnastowieczną wersją tekstów do "Amores divini et humani effectus varii".
, r. 2000 (Książka)
62. Emblematy miłosne Jacoba Catsa
Neriton, r. 1999 (Edycja źródeł)
Paulina Buchwald-Pelc (Wydawca), Janusz Pelc (Wydawca)