Jednostka:Zakład Prawnych i Społecznych Badań Integralnokulturowych

51. Dobroczynność - jej sens moralny i treści społeczne
w: Etyka służb społecznych. Wyd. nowe zm. i roszerz., str. 44-50, IPSiR UW, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
52. Etos pracy kuratora sądowego
w: Konferencja 90 lat kurateli sądowej w Polsce. Historia - teraźniejszość - przysłość 11 grudnia 2009 r., str. 45-62, Wydawn. Sejmowe, r. 2010 (Artykuł konferencyjny)
53. Etos praw człowieka
w: O etyce służb społecznych. Wyd. nowe popr. i rozszerz., str. 289-319, IPSiR UW, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
54. Kreacjonizm. Między scjentyzmem a fideizmem
w: My i wy. Spory o charakter racjonalności nauki, str. 57-78, Wydawn. DiG, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
55. Penologia
w: Europejski Ośrodek Studiów Penologicznych Uniwersytet Warszawski, Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji, Instytut Profilaktyki Spoólecznej i Resocjalizacji; Zakład Prawnych i Społecznych Badań Integralnokulturowych / European Centre for Pe, str. 56-76, IPSiR UW, r. 2010 (Artykuł)
56. Penologia
w: Encyklopedia Pedagogiczna XXI wieku., str. 124-144, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Hasło encyklopedyczne)
Jarosław Utrat-Milecki (Autor oryginału)
57. Penologiczna analiza pojęcia humanitarnego karania i jej implikacje dla etosów zawodowych
w: O etyce służb społecznych. Wyd. nowe popr. i rozszerz., str. 275-283, IPSiR UW, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
58. Penology
w: Europejski Ośrodek Studiów Penologicznych Uniwersytet Warszawski, Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji, Instytut Profilaktyki Spoólecznej i Resocjalizacji; Zakład Prawnych i Społecznych Badań Integralnokulturowych / European Centre for Pe, str. 124-144, IPSiR UW, r. 2010 (Artykuł)
59. Polemologia
w: Encyklopedia Pedagogiczna XXI wieku, str. 399-401, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Hasło encyklopedyczne)
60. Pozytywny sens zwrotu 'sąd wymierza karę według swojego uznania'
w: Zasad proporcjonalności w prawie karnym, str. 353-370, Wydawn. Wolters Kluwer Polska, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
61. Wychowawcze funkcje dramy stosowanej
w: Zagrożona młodość. Innowacyjne formy interwencji społecznej, str. 83-92, Pedagogium Wyższa Szkoła Pedagogiki Resocjalizacyjnej, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
62. Anatomia zdarzenia konfliktowego
w: Integralnokulturowe badanie konfliktu kulturowego. Pod red. Jadwigi Królikowskiej, str. 84-119, Wydawn. UW, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
63. Co socjologowie mówią o karze i punitywności
w: Kara w nauce i kulturze. Red. Jarosław Utrat-Milecki, str. 117-128, Wydawn. UW, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
64. Drama stosowana jako interwencja społeczna
w: Terapia w resocjalizacji - ujęcie teoretyczne. Pod red. Andrzej rejznera i Pawła Szczepaniaka, str. 198-216, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
Jadwiga Królikowska (Autor oryginału)
65. Językoznawstwo kognitywne i jego możliwości w badaniach nad wpływem światopoglądu na opis świata społecznego
w: Profilaktyka społeczna i resocjalizacja. Pod red. Jerzego Kwaśniewskiego, str. 205-224, Wydawn. IPSiR UW, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
66. Migracje i wielokulturowość w polskich badaniach socjologicznych
w: Integralnokulturowe badanie konfliktu kulturowego. Pod red. Jadwigi Królikowskiej, str. 162-171, Wydawn. UW, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
67. Narody bezpaństwowe - łatwy obiekt dyskryminacji
w: Kulturowa odmienność w działaniu. Kultury i narody bez państwa, str. 23-32, Nomos, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
68. Rasizm - cechy szczególne
w: Integralnokulturowe badanie konfliktu kulturowego. Pod red. Jadwigi Królikowskiej, str. 141-151, Wydawn. UW, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
69. Wstęp
w: Integralnokulturowe badanie konfliktu kulturowego. Pod red. Jadwigi Królikowskiej, str. 7-17, Wydawn. UW, r. 2009 (Inne)
Jadwiga Królikowska (Autor przedmowy)
70. Agresja dzieci i mlodzieży - wyjaśnienie socjologiczne
w: Agresja w szkole. Diagnoza i profilaktyka. Pod red. M. Libiszowskiej-Żółtkowskiej i K. Ostrowskiej, str. 144-154, Wydaw. Difin, r. 2008 (Esej lub rozdział w książce)
71. Anatomia zdarzenia konfliktowego
w: Profilaktyka społeczna. Pod red. J. Kwaśniewskiego, str. 35-62, IPSiR UW, r. 2008 (Esej lub rozdział w książce)
Jadwiga Królikowska (Autor oryginału)
72. Seminarium: Głos w europejskiej debacie na temat uwarunkowań rozwoju współczesnych społeczeństw wielokulturowych. Społeczne, kulturowe i polityczno-kryminalne uwarunkowania punitywności
w: Profilaktyka społeczna. Pod red. J. Kwaśniewskiego, str. 115-154, IPSiR UW, r. 2008 (Sprawozdanie)
73. Kontekst socjologiczny pracy kuratora sądowego
w: Profilaktyka i readaptacja społeczna - od teorii do doświadczeń praktyków, str. 271-285, Wydaw. Uniwersyteckie Trans-Humana, r. 2006 (Esej lub rozdział w książce)
Jadwiga Królikowska (Autor komentarza)
74. Przedmowa
w: Problemy społeczne w grze politycznej, str. 7-15, Wydaw. UW, r. 2006 (Inne)
Jadwiga Królikowska (Autor przedmowy)
75. Społeczny wymiar turystyki
w: Turystyka w ujęciu podmiotowym i przestrzennym, str. 13-22, Akademia Ekonomiczna, r. 2006 (Esej lub rozdział w książce)
Krzysztof Przecławski (Autor oryginału)