Jednostka:Zakład Etnologii Pozaeuropejskiej i Globalistyki

51. Nowoczesność i globalizacja na północnym Podlasiu z perspektywy wspóczesnej antropologii
w: Nowoczesność i globalizacja na północnym Podlasiu. Perspektywa etnograficzna, str. 11-28, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, r. 2012 (Artykuł)
Piotr Cichocki, Helena Patzer
52. O znikającej matce. Upolitycznione macierzyństwo w Ameryce Łacińskiej i w Polsce
w: Pożegnanie z Matką Polką? Dyskursy, praktyki i reprezentacje macierzyństwa we współczesnej Polsce, str. 267-288, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, r. 2012 (Artykuł)
Renata Hryciuk
53. Ofiary, wojowniczki i uchodźczynie. Kobiety afrykańskie podczas konfliktów zbrojnych
w: Role społeczne płci w Afryce Subsaharyjskiej, str. 44-57, Katedra Języków i Kultur Afryki UW, r. 2012 (Artykuł)
Maciej Ząbek
54. Pożegnanie z Matką Polką?
w: Pożegnanie z Matką Polką? Dyskursy, praktyki i reprezentacje macierzyństwa we współczesnej Polsce, str. 7-25, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, r. 2012 (Artykuł)
Renata Hryciuk (Autor przedmowy), Elżbieta Korolczuk (Autor przedmowy)
55. Problemy integracji uchodźców muzułmańskich w Polsce
w: Islam w Europie. Bogactwo różnorodności czy źródło konfliktów?”,, str. 63-71, Dialog, r. 2012 (Artykuł)
Maciej Ząbek
56. Sudan. Refleksje na temat podziału państwa i polskich studiów sudanologicznych
w: Sudan. Bogactwo kultur i wewnętrzne napięcia, str. 7-18, PTAfr i MCDMiM UKSW, r. 2012 (Artykuł)
Maciej Ząbek
57. Madre prestada? Macierzyństwo jako pole zmiany społecznej w pueblos originarios miasta Meksyk
w: Humanistyka i dominacja. Oddolne doświadczenia w perspektywie zewnętrznych rozpoznań, str. 254-279, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego, r. 2011 (Artykuł)
Renata Hryciuk
58. Obrazy Afryki zamieszczane w czasopiśmie 'Le Tour du Monde' z perpesktywy postkolonialnej
w: Europejczycy, Afrykanie i inni. Studia ofiarowane Profesorowi Michałowi Tymowskiemu, str. 526-527, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, r. 2011 (Artykuł)
Maciej Ząbek
59. Uchodźcy w Afryce. Pogłębienie biedy czy źródło korzyści?
w: Problemy bogactwa i biedy we współczesnej Afryce, (Seria wydawcznicz 'Forum Politologiczne', t. 12), str. 415-429, Instytut Nauk Politycznych Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, r. 2011 (Artykuł)
60. Wstęp [wywiad z Elsą Drucaroff ]
w: Kobiety z miasta Salta [oryg. La patria de las mujeres. Una historia de espías en la Salta de Güemes], str. 001-001, Studio Wydawnicze DoDoEditor, r. 2011 (Inne)
Elsa Drucaroff (Autor oryginału), Renata Hryciuk (Autor przedmowy), Marta Szafrańska-Brandt (Tłumacz)