Jednostka:Zakład Antropologii Społecznej

76. Polskość niejedno ma imię. Polacy za wschodnią granicą państwa polskiego
w: Inteligencja Polska na Wschodzie. Teraźniejszość i Perspektywy, str. 34-53, r. 2011 (Artykuł)
Ewa Nowicka-Rusek (Autor oryginału)
77. Romowie i kontrola społeczna. Co zrobić z Romami?
w: Prawo i ład społeczny. Integralnokulturowa analiza racjonalności. Artykuły i szkice, str. 237-266, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, r. 2011 (Artykuł)
Ewa Nowicka-Rusek (Autor oryginału)
78. Studencka Miêdzyuczelniana Organizacja Kresowiaków: m³oda polska inteligencja z by³ego ZSRR w poszukiwaniu swego miejsca w Polsce
w: Inteligencja Polska na Wschodzie. Tera¼niejszo¶æ i Perspektywy, str. 190-214, Wydawnictwo Prolog, r. 2011 (Artykuł)
Małgorzata Głowacka-Grajper
79. Szkoła, rodzina i dzieci romskie
w: "Romowie 2011. Zycie na pograniczu, str. 89-109, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, r. 2011 (Artykuł)
Ewa Nowicka-Rusek (Autor oryginału)
80. The changing image of Gdansk.From regained homeland to multicultural city.
w: City Full of Symbols.Urban Space and Culture, str. 107-127, Leiden University Press, r. 2011 (Artykuł)
Barbara Bossak-Herbst (Autor oryginału)
81. Wprowadzenie. Problemy do badania i problemy badane, czyli o cudzoziemcach w Polsce raz jeszcze
w: Blaski i Cienie imigracji. Problemy cudzoziemców w Polsce, str. 7-22, r. 2011 (Artykuł)
82. Związki żywe i zaskakujące. Europejscy Romowie i spoeczeństwo Nepalu
w: Zapomniani sąsiedzi. Studia o Romach w Polsce i w Europie, str. 10-26, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Pedagogicznego, r. 2011 (Artykuł)
Ewa Nowicka-Rusek (Autor oryginału)
83. Identyfikacje kresowe we współczesnej Polsce. Od małych ojczyzn do regionalizmu sentymentalno-ideologicznego
w: Kulturowa odmienność w działaniu. Kultury i narody bez państwa, str. 121-143, Zakład Wydawniczy Nomos, r. 2009 (Artykuł)
Małgorzata Głowacka-Grajper (Autor oryginału), Ewa Nowicka-Rusek (Redaktor)
84. Współczesność na usługach tradycji. Działania tradycyjnych i „nowoczesnych” liderów romskich
w: Tradycja w tekstach kultury, str. 30-40, Wyd. Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, r. 2009 (Artykuł)
Małgorzata Głowacka-Grajper (Autor oryginału), J. Adamowski (Redaktor), J. Styk (Redaktor)
85. The changing image of Gdansk - from regained homeland to multiculture city
w: Homecoming. An Anthropology of Return Migrations, str. 165-181, Nomos, r. 2008 (Esej lub rozdział w książce)
Barbara Bossak-Herbst (Autor oryginału)
86. Co się dzieje z etnicznością?
w: „Jak się dzielimy i co nas łączy? Wartości i więzi w społeczeństwie polskim, str. 67-82, Nomos, r. 2007 (Artykuł)
Małgorzata Głowacka-Grajper (Autor oryginału)
87. Ewolucja wieloliniowa: ewolucja i proces
w: Antologia tekstów klasycznej antropologii, str. 695-711, PWN, r. 2007 (Artykuł)
Barbara Bossak-Herbst (Tłumacz)
88. Rodacy – cudzoziemcy. Młodzi Polacy z Litwy, Białorusi i Ukrainy na studiach w Polsce
w: Kulturowe wymiary imigracji do Polski. Studia socjologiczne, str. 329-358, Prolog, r. 2007 (Artykuł)
Małgorzata Głowacka-Grajper (Autor oryginału)
89. Słowo wstępne
w: Świat człowieka – świat kultury. Antologia tekstów klasycznej antropologii, str. 9-67, Wydawnictwo Naukowe PW, r. 2007 (Artykuł)
Ewa Nowicka-Rusek, Małgorzata Głowacka-Grajper
90. Wprowadzenie. Co nas dzieli i co nas łączy: spojrzenie antropologa
w: Jak się dzielimy i co nas łączy? Przemiany wartości i więzi we współczesnym społeczeństwie polskim, str. 7-19, Zakład Wydawniczy Nomos, r. 2007 (Artykuł)
Ewa Nowicka-Rusek, Małgorzata Głowacka-Grajper
91. Danzig – die Wahrnehmung einer Stadtlandschaft in den Kategorien von Vertrautheit und Fremdheit
w: Wiedergewonnene Geschichte. Zur Aneignung von Vergangenheit in den Zwischenräumen Mitteleuropas, str. 68-78, Otto Harrassowitz GmbH&Co.KG, r. 2006 (Artykuł)
Barbara Bossak-Herbst (Autor oryginału)
92. Edukacja regionalna i etniczna a problem zachowania kultur etnicznych i więzi grupowej.
w: Region, tożsamość, edukacja., str. 293-306, Trans Humana, r. 2005 (Artykuł konferencyjny)
Małgorzata Głowacka-Grajper (Autor oryginału), Jerzy Nikitorowicz (Redaktor), Dorota Misiejuk (Redaktor), Mirosław Sobecki (Redaktor)
93. Idea narodowa w oczach liderów romskich z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
w: Wędrowcy i migranci., str. 81-96, Nomos, r. 2005 (Artykuł konferencyjny)
Małgorzata Głowacka-Grajper (Autor oryginału), Ewa Nowicka-Rusek (Redaktor), Barbara Cieślińska (Redaktor)
94. Kształcenie polskiej inteligencji z Białorusi, Litwy i Ukrainy w Polsce. Idee, realia, konteksty.
w: Mniejszość polska na rozdrożu. Studenci i absolwenci uczelni polskich pochodzący z Litwy, Białorusi i Ukrainy., str. 11-21, Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, r. 2005 (Artykuł)
Robert Wyszyński (Redaktor), Małgorzata Głowacka-Grajper (Autor oryginału)
95. Program stypendialny w ocenie jego uczestników
w: Mniejszośc polska na rozdrożu. Studenci i absolwenci uczelni polskich pochodzący z Litwy, Białorusi i Ukrainy, str. 79-131, Instytut Socjologii Uniwersytettu Warszawskiego, r. 2005 (Artykuł)
Robert Wyszyński (Redaktor), Małgorzata Głowacka-Grajper (Autor oryginału)
96. Szkolnictwo litewskie - budowanie zwartej, stabilnej społeczności etnicznej.
w: Edukacja w świecie wielokulturowym., str. 57-71, IS UW, r. 2005 (Artykuł konferencyjny)
Małgorzata Głowacka-Grajper (Autor oryginału), Katarzyna Andrejuk (Redaktor)
97. Wrócić czy zostać?
w: Mniejszość polska na rozdrożu. Studenci i absolwenci uczelni polskich pochodzący z Litwy, Białorusi i Ukrainy., str. 211-290, Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, r. 2005 (Artykuł)