Jednostka:Katedra Informatyki Gospodarczej i Analiz Ekonomicznych

76. Działalność przedsiębiorstw w mediach społecznościowych. Cele, korzyści, problemy
w: Systemy wspomagania organizacji, str. 155-169, Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Mirosława Lasek, Jakub Mroziewicz
77. Green IT. Fad or a new direction in implementation of information technology in enterprises?
w: Ekonomia i zarządzanie energią a rozwój gospodarczy, str. 236-258, Wydawnictwo Adam Marszałek, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Mirosława Lasek, Adam Wereda
78. Indicators for Sustainable Development
w: Jahrbuch 2011/2012 Nachhaltige Okonomie. Im Brennpunkt: Wachstum. 2. korrigierte Auflage, str. 279-288, Metropolis, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
79. Prowadzenie działalności handlowej w Internecie. Sukcesy i porażki
w: Finansowe i informatyczne aspekty funkcjonowania organizacji gospodarczych, str. 127-144, Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Mirosława Lasek, Marek Pęczkowski, Katarzyna Łosiewicz
80. Systemy handlu unikatowymi treściami, bazujęce na idei crowdsourcingu
w: Finansowe i informatyczne aspekty funkcjonowania organizacji gospodarczych, str. 39-56, Wydawnictwa Uniwersytetu w Białymstoku, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Dariusz Dziuba (Autor oryginału)
81. Wpływ hurtowni danych i narzędzi business intelligence na konkurencyjność organizacji gospodarczych
w: Finansowe i informatyczne aspekty funkcjonowania organizacji gospodarczych, str. 88-109, Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Tomasz Jeruzalski (Autor oryginału)
82. Wykorzystanie w polskich przedsiębiorstwach metod prognozowania zagrożenia finansowego
w: Niepewność funkcjonowania przedsiębiorstw. Bankructwa, restrukturyzacja, likwidacja, str. 57-70, Oficyna Wydawnicza SGH, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Dorota Mirowska (Autor oryginału)
83. Analiza regionalnego zróżnicowania społeczno-ekonomicznej sytuacji gospodarstw rolnych w Polsce
w: Europejska przestrzeń gospodarcza szansą dla rozwoju regionalizmu w Polsce. Wybrane aspekty, str. 121-140, Wyd. Adam Marszałek, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
Mirosława Lasek, Ewa Nowak
84. Crowdsourcing a migracja rynków pracy do cyberprzestrzeni
w: Wirtualizacja: problemy, wyzwania, skutki, str. 235-255, Wydawnictwo Poltext, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
85. Crowdsourcing w kreowaniu rynków pracy
w: Zarządzanie podmiotami gospodarczymi i instytucjami - wybrane zagadnienia, str. 33-48, PWST-E, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
Dariusz Dziuba (Autor oryginału)
86. Jak przygotować dane do budowy i stosowania modeli predykcyjnych Data Mining?
w: Technologie informacyjne w zarządzaniu organizacjami, str. 131-164, Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
Mirosława Lasek, Marek Pęczkowski
87. Prospects for synthetic sustainable development indicators
w: Quality of Life and Sustainable Development. Conference proceedings, str. 82-84, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)