Jednostka:Katedra Ekonomii Politycznej

Publikacja w czasopiśmie

51. Małe, średnie, czy też duże? O wpływie liczby uczniów w klasie na jakość nauczania.
BIULETYN BADAWCZY CENTRALNEJ KOMISJI EGZAMINACYJNEJ Nr 2 r. 2004, str. 23-33 (Artykuł)
Maciej Jakubowski (Autor oryginału)

52. Polish Yearbook of Law & Economics Vol. 3 (2012)
C. H. Beck, r. 2013 (Książka)
Katarzyna Metelska-Szaniawska (Redaktor), Jarosław Bełdowski (Redaktor), Louis Visscher (Redaktor)
53. Polska oświata w międzynarodowych badaniach umiejętności uczniów PISA OECD : wyniki, trendy, kontekst i porównywalność
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, r. 2013 (Książka)
Roman Dolata, Maciej Jakubowski, Artur Pokropek
54. Studia z realistycznej filozofii ekonomii
C.H. Beck, r. 2013 (Książka)
Łukasz Hardt (Autor oryginału)
55. Polish Yearbook of Law & Economics Vol. 2 (2011)
C. H. Beck, r. 2012 (Książka)
Katarzyna Metelska-Szaniawska (Redaktor), J Bełdowski (Redaktor), Louis Visscher
56. Ekonomiczna analiza prawa (aut. R. Cooter, T. Ulen)
C. H. Beck, r. 2011 (Książka)
Katarzyna Metelska-Szaniawska (Redaktor), J Bełdowski (Redaktor)
57. Improving the Quality of Governance in Poland through Performance Based Budgeting
Ernst&Young, r. 2011 (Książka)
Łukasz Hardt, Maarten de Jong
58. Ekonomia kosztów transakcyjnych - geneza i kierunki rozwoju  [ LINK ]
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, r. 2010 (Książka)
59. Polish Yearbook of Law & Economics
C. H. Beck, r. 2010 (Książka)
Katarzyna Metelska-Szaniawska (Redaktor), Louis Visscher (Redaktor)
60. Sektorowa czy zintegrowana, czyli o optymalnej strategii rozwoju polskiej wsi
Pro Oeconomia Fundacja Ewaluacji i Badań Ekonomicznych, r. 2010 (Książka)
Łukasz Hardt, T. Grosse
61. Badając egzaminy. Podejście ilościowe w badaniach edukacyjnych
Centralna Komisja Egzaminacyjna, r. 2009 (Książka)
Maciej Jakubowski, Artur Pokropek
62. Ekonomiczna analiza prawa (red. nauk. polskiego przekładu, aut. R. Cooter, T. Ulen)
C.H. Beck, r. 2009 (Edycja źródeł)
Katarzyna Metelska-Szaniawska (Redaktor), J Bełdowski (Redaktor)
63. Konstytucyjne czynniki reform gospodarczych w krajach postsocjalistycznych. Studium empiryczne  [ LINK ]
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, r. 2008 (Książka)

64. Good governance w krajach postsocjalistycznych
w: Jakość rządzenia w Polsce. Jak ją badać, monitorować i poprawiać?, str. 205-220, Wydawnictwo Naukowe Scholar, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
65. Kapitał społeczny a dobre rządzenie
w: Jakość rządzenia w Polsce. Jak ja badać, monitorować i poprawiać?, str. 164-185, Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Beata Łopaciuk-Gonczaryk (Autor oryginału)
66. Kryzys zarządzania gospodarczego w strefie euro – brak optymalnego obszaru politycznego i kryzys koncepcji dobrego rządzenia?
w: Między polityką a ekonomią kryzysu strefy euro: Rozważania o teorii kryzysu w ekonomii politycznej, str. 61-81, Wydawnictwo Uczelni Łazarskiego, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
67. Optymalność instytucji w perspektywie implementacji zasad dobrego rządzenia
w: Jakość rządzenia w Polsce. Jak ją badać, monitorować i poprawiać?, str. 54-71, Wydawnictwo Naukowe Scholar, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Łukasz Hardt (Autor oryginału)