Jednostka:Katedra Ekonomii Politycznej

76. Ekonomiczna teoria władzy
w: Teoria wyboru publicznego. Główne nurty i zastosowania, str. 136-171, Wydawnictwo Naukowe Scholar, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
77. From the Editors
w: Polish Yearbook of Law & Economics Vol. 2 (2011), str. 1-4, C. H. Beck, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
Katarzyna Metelska-Szaniawska, Jarosław Bełdowski, Louis Visscher
78. Law & Economics in Poland - The Past and Present at a Glance
w: Polish Yearbook of Law & Economics, str. 3-22, C. H. Beck, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Katarzyna Metelska-Szaniawska, J Bełdowski, Louis Visscher
79. Nota redaktorska
w: Ekonomiczna analiza prawa, str. 13-15, C. H. Beck, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Katarzyna Metelska-Szaniawska, J Bełdowski
80. The role of social capital and informal cooperation: market integration of farms in Poland
w: Structural change in agriculture and rural livelihoods: policy implications for the new member states of the European Union, str. 159-179, Leibniz Institute of Agricultural Development in Central and Eastern Europe IAMO, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Beata Łopaciuk-Gonczaryk, Dominika Milczarek-Andrzejewska, Tomasz Wołek
81. Wprowadzenie
w: Ekonomiczna analiza prawa, str. 16-34, C. H. Beck, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
82. Wielofunkcyjność rolnictwa jako przedmiot analizy ekonomicznej
w: Wielofunkcyjność rolnictwa. Kierunki badań, pdstawy metodologiczne i implikacje praktyczne, str. 53-64, IRWiR PAN, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
Jan Fałkowski (Autor oryginału)
83. Ekonomiczna analiza prawa (Law & Economics) - wprowadzenie
w: Ekonomiczna analiza prawa, str. 16-34, C.H. Beck, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
84. Human Capital and Local Economy in Poland
w: Civilizational competences and regional development in Poland, str. 37-58, Warsaw University Press, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Jakubowski (Autor oryginału)
85. Kryzys zaufania i znaczenie prawa dla gospodarki w krajach postsocjalistycznych
w: Więzi społeczne i przemiany gospodarcze, str. 75-88, Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
86. Międzynarodowe badania umiejętności uczniów a badania w Polsce
w: Badania międzynarodowe i wzory zagraniczne w diagnostyce edukacyjnej, str. 67-83, PTDE, Grupa TOMAMI, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
87. Nota redaktorska
w: Ekonomiczna analiza prawa, str. 13-15, C.H. Beck, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
88. The Impact of Decentralization on Education in Poland
w: Does Decentralization Enhance Service Delivery and Poverty Reduction?, str. 223-256, Edward Elgar Publishing, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Jakubowski, Irena Topińska
89. Ekonomia a inne nauki społeczne
w: Ekonomia dla prawników i nie tylko, str. 461-481, Lexis Nexis, r. 2008 (Esej lub rozdział w książce)
Katarzyna Metelska-Szaniawska (Autor oryginału)
90. New Schools? New teachers?
w: Perspectives on Work, str. 101-107, LIT Verlag, r. 2008 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Jakubowski (Autor oryginału)
91. On-farm activities, off-farm business or diversified enterprise - what is more profitable in rural Poland
w: Income stabilization in a changing agricultural world: policy and tools, str. 158-168, SGGW Uniwersytet Warszawski, r. 2008 (Esej lub rozdział w książce)
Jan Fałkowski, Maciej Jakubowski, Paweł Strawiński
92. On-farm activities, off-farm business or diversified enterprise - what is more profitable in rural Poland
Jan Fałkowski, Maciej Jakubowski, Paweł Strawiński
93. Specjalizacja czy różnicowanie? Co się opłaca na polskiej wsi.
w: Metody ilościowe w badaniach ekonomicznych, str. 139-148, SGGW Uniwersytet Warszawski, r. 2008 (Esej lub rozdział w książce)
Jan Fałkowski, Maciej Jakubowski, Paweł Strawiński
94. Wpływ rzetelności pomiaru umiejętności uczniów na edukacyjną wartość dodaną,
w: Materialy z XIV Krajowej Konferencji Diagnostyki Edukacyjnej, Opole 2008, str. 283-298, PTDE, r. 2008 (Artykuł konferencyjny)