Jednostka:Zakład Ekonomii Sfery Publicznej

51. Polska w Unii Europejskiej, szanse i zagrożenia
Friedrich Ebert Stiftung, Wyższa Szkoła Bankowości, Finansów i Zarządzania im. Prof. R. Kudlińskiego, r. 2002 (Książka)
Jerzy Kleer, Aleksander Łukaszewicz
52. Euro and Its Impact on the Banking System in Central and Eastern Europe
F. Ebert-Stiftung, WSBiF, r. 2000 (Książka)
Jerzy Kleer (Redaktor), Aleksander Łukaszewicz (Redaktor)
53. Euro i jego wpływ na system bankowy Europy Środkowo-Wschodniej
F. Ebert-Stiftung, WSBiF, r. 2000 (Książka)
Jerzy Kleer (Redaktor), Aleksander Łukaszewicz (Redaktor)
54. Globalizacja: 21 znaków zapytania
Instytut Gospodarki Światowej SGH, r. 2000 (Książka)

55. Cyfryzacja a jakość rządzenia
w: Jakość rządzenia w Polsce. Jak ją badać, monitorować i poprawiać?, str. 215-239, Wydawnictwo Naukowe Scholar, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
56. Demokracja a jakość rządzenia
w: Jakość rządzenia w Polsce. Jak ją badać, monitorować i poprawiać?, str. 75-108, Wydawnictwo Naukowe Scholar, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Andrzej Kondratowicz (Autor oryginału)
57. Economic Freedom in the Context of Massive Institutional Change. European Experience and the Arab Realities.
w: Bridging the Gap. Arab-European Dialogue Forum on the Basics of Liberalism, str. 75-92, Al-Mahrosa, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
58. Jakość rządzenia a wolność gospodarcza
w: Jakość rządzenia w Polsce. Jak ją badać, monitorować i poprawiać?, str. 432-453, Wydawnictwo Naukowe Scholar, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Andrzej Kondratowicz (Autor oryginału)
59. Stan obecny i perspektywy zmian wolności gospodarczej (1990-2050)
w: Wizja przyszłości Polski - studia i analizy. Tom III., str. 113-144, Polska Akademia Nauk. Komitet Prognoz 'Polska 2000 Plus', r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
Andrzej Kondratowicz (Autor oryginału)
60. Tracking the spatial development patterns in polarised region. Quantitative tools for efficient strategic development planning. Case of Poland
w: Planning Support Tools: Policy Analysis, Implementation and Evaluation, str. 2149-2161, FRANCOANGELI / Urbanistica, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
Katarzyna Kopczewska (Autor oryginału)
61. Zawodne rynki, źli ekonomiści i dobrzy politycy. Źródła kryzysu finansowego w USA 2007-2009
w: Ekonomia i polityka w kryzysie. Kierunki zmian w teoriach., str. 155-193, Uczelnia Łazarskiego i Instytut Studiów Politycznych PAN, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
Andrzej Kondratowicz, Paweł Dobrowolski
62. Konsekwencje relatywnej peryferyzacji gmin
w: XX lat samorządu terytorialnego w Polsce. Doświadczenia – problemy – perspektywy, str. 105-115, Wydawnictwo Adam Marszałek, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Katarzyna Kopczewska (Autor oryginału)
63. Mechanizmy kształtujące ład instytucjonalny w erze globalizacji. Refleksje ekonomisty.
w: Wizja przyszłości Polski. Studia i analizy., str. 84-104, Komitet Prognoz przy Prezydium PAN ’Polska 2000 Plus’, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Andrzej Kondratowicz (Autor oryginału)
64. Porównawcza analiza systemów gospodarczych - jej ewolucja a dylematy badawcze ekonomistów
w: O systemie gospodarczym. IV Seminarium Wakarowskie dedykowane Profesor Urszuli Grzelońskiej, str. 201-214, Oficyna Wydawnicza SGH, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
65. Globalizacja i zmiana
w: Ekonomia i ekonomiści w czasie przełomu, str. 113-124, PTE, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
66. Kilka uwag o nierównowadze globalnej
w: Nauki ekonomiczne wobec wyzwań współczesnej gospodarki światowej, str. 23-31, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
67. Państwo niedoskonałe w zglobalizowanej gospodarce przyszłości
w: Wyzwania przyszłości - szanse i zagrożenia, str. 51-85, Polska Akademia Nauk - Komitet Prognoz 'Polska 2000 Plus', r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
68. Polsza - Ukraina: Mozliwosti spiwpraszi realnich procesow
w: Konwergencija ekonomicznich modelej Polszi ta Ukraini, str. 394-414, Kijbskij Nacjonalnij Ekonomicznij Uniwersitet imieni Wadima Getmana, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
69. Rola państwa w realizacji modeli rozwoju przestrzennego
w: Zawodność państwa. Zawodność rynku, str. 45-54, Wyższa Szkoła Handlowa, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
70. Rola sektora MSP w różnych fazach transformacji systemowej
w: Transformacja po latach. Wybór tekstów dedykowanych Profesorowi Janowi Winieckiemu z okazji 70. rocznicy urodzin, str. 95-129, Wydawnictwo C.H.Beck, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
71. Sektor publiczny. Między geografią a gospodarką
w: Rządowa Rada Ludnościowa, str. 7-17, Rządowa Rada Ludnościowa, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
72. Wyzwania przyszłości. Przegląd problematyki
w: Wyzwania przyszłości - szanse i zagrożenia, str. 18-28, Komitet Prognoz, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
73. Globalne dobra publiczne a państwo narodowe
w: Wyzwania ekonomiczne w warunkach kryzysu, str. 33-42, SGH, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
74. Polska - Ukraina: Możliwości współpracy w świetle procesów realnych
w: Konwergencje modeli ekonomicznych: Polska i Ukraina, str. 387-402, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
Jerzy Kleer (Autor oryginału)
75. Projekty unijne samorządów lokalnych – samotnie czy wspólnie?
w: Spójność społeczna i ekonomiczna Unii Europejskiej, str. 150-156, Wyższa Szkoła Handlowa, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)