Jednostka:Katedra Pedagogiki Społecznej

26. Prawda umierania i tajemnica śmierci
Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Książka)
Mirosław Górecki (Redaktor)
27. Życie jako biografia. Podejście biograficzne w perspektywie pedagogicznej
Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Książka)
28. Dom i ojczyzna. Dylematy wielokulturowości
IPSiR UW; Międzykulturowe Centrum Adaptacji Zawodowej, r. 2008 (Książka)
Danuta Lalak (Redaktor)
29. Migracja - uchodźstwo - wielokulturowość. Zderzenie kultur we współczesnym świecie
Wydaw. Żak, r. 2007 (Książka)
Danuta Lalak (Redaktor)
30. Elementarne pojęcia pedagogiki społecznej i pracy socjalnej
Wydaw. Akademickie Żak, r. 2000 (Książka)
Danuta Lalak (Redaktor), Tadeusz Pilch (Redaktor)
31. Hospicjum w służbie umierających
Wydaw. Żak, r. 2000 (Książka)

32. 'Uważna lektura' dziennków kobiet. Próba refleksji feministycznej
w: Krakowski Szlak Kobiet. Przewodniczka po Krakowie emancypantek. Red. E. Furgał, str. 13-27, Fundacja Przestrzeń Kobiet, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Aneta Ostaszewska (Autor oryginału)
33. Autorefleksyjne konteksty kobiecej tożsamości na przykładzie dzienników Susan Sontag
w: Arachnofobia - metaforyczne odsłony kobiecych lęków. Peregrynacje w przestrzeniach kultury. Pod red. Barbary Stelingowskiej i Beaty Walęciuk-Dejneki, str. 227-245, Wydawn. Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Aneta Ostaszewska (Autor oryginału)
34. Beispiel einer - persoenlich - biographischen Reflexion von Janusz Korczak. Bemmerkungen zu Aktualitaet sejner Ideen
w: Janusz Korczak - Pionier der Kinderrechte. Ein internationales Symposium Herausgegeben von Manfred Liebel, str. 101-106, LIT Verlag, r. 2013 (Artykuł konferencyjny)
Danuta Lalak (Autor oryginału)
35. From a Point of View of a Woman: Autobigraphical Context of Feminist Studies
w: Scientific Biographies: Between the 'Professional' and 'Non-Professional' Dimensions of Humanistic Experiences. Marcin Kafar (ed.), str. 179-196, Wydawn. UJ; Wydawn UJ, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Aneta Ostaszewska (Autor oryginału)
36. Profilaktyka agresji i przemocy - wybrane aspekty metodologiczne, empiryczne i metodyczne
w: Profilaktyka społeczna i resocjalizacja w nurtach inkluzji. Doświadczenia, problemy, perspektywy międzynarodowe. Red. Barbara Jezierska, Andrzej Rejzner, Paweł Szczepaniak, Adam Szecówka, str. 209-253, IPSiR UW; Instytut Pedagogiki UWr, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
37. Wolontariat - blaski i cienie
w: Zagrożenia człowieka i idei sprawiedliwości społecznej. Red. Tadeusz Pilch, Tomasz Sosnowski, str. 978-83-62015-70-2 / 78-92, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2013 (Esej lub rozdział w książce)
Mirosław Górecki (Autor oryginału)
38. Cechy stabilności małżeństwa. Statystyka rozwodów w Polsce na tle badań zagranicznych
w: Oblicza małżeństwa. Red. A. Kotlarska-Michalska, str. 35-58, Wydawn. Nauk. UAM, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
Aneta Ostaszewska, A. Nagórka
39. Co się dzieje z rodziną? Refleksje po lekturze książek Christophera Lascha
w: Oblicza małżeństwa. Red. A. Kotlarska-Michalska, str. 199-220, Wydawn. Naukowe UAM, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
40. Instytucja kurateli sądowej
w: Profesor Stanisław Walczak. Promotor reform polskiego więziennictwa w latach 1957-1969. Red. M. Porowski, M. Tygielski, str. 121-126, PWSzZ im. Witelona, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
41. Integracja Polski z Unią Europejską
w: Europeistyka. Podęcznik akademicki. Pod red. K. Wojtaszczyka i W. Jakubowskiego, str. 383-456, Wydawn. Naukowe PWN, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
Katarzyna Rychlicka-Maraszek (Autor oryginału)
42. Macierzyństwo a zmiana społeczna
w: Rodzicielstwo w kontekście współczesnych przemian społecznych. Red. J. Brągiel, B. Górnicka, str. 91-105, Wydawn. Uniwersytetu Opolskiego, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
43. Popkulturowy wizerunek ojcostwa
w: Rodzicielstwo w kontekście współczesnych przemian społecznych. Red. J. Brągiel, B. Górnicka, str. 303-318, Wydawn. Uniwersytetu Opolskiego, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
Aneta Ostaszewska (Autor oryginału)
44. Wolontariat osobliwy - przyczynek do historii międzywydziałowych kół penitencjarnych
w: Profesor Stanisław Walczak. Promotor reform polskiego więziennictwa w latach 1957-1969. Red. M. Porowski, M. Tygielski, str. 157-181, PWSzZ im. Witelona, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
Mirosław Górecki (Autor oryginału)
45. Dynamika przemian społeczności Kościoła katolickiego w Niemczech: socjo-pastoralna analiza uwarunkowań
w: Życie Polaków w Polskich Misjach w Monachium i Norymberdze. Pod. red. W. Misiaka i J. Surzykiewicza, str. 107-220, Wydawn. Adam Marszałek, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Janusz Surzykiewicz (Autor oryginału)
46. Kto jest bohaterem w dobie 'kultury narcyzmu'? Próba opisania zjawiska narcyzmu na przykładzie percepcji społecznej kariery Michaela Jacksona
w: Narcyzm: Jednostka, społeczeństwo, kultura. Red. Jacek Sieradzan, str. 277-287, Wydawn. Uniwersytetu w Białymstoku, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
47. Polskie duszpasterstwo wśród Polaków w Niemczech
w: Życie Polaków w Polskich Misjach w Monachium i Norymberdze. Pod. red. W. Misiaka i J. Surzykiewicza, str. 123-147, Wtdawn. Adam Marszałek, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
48. Religiosität als vertrauensstiftendes Sozialkapital
w: Aufbrüche. Heiner Böttger, Gabriele Gien, Thomas Pittrof (Hrsg.), str. 57-74, EAP Eichstaett Academic Press, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
49. Bibliografia prac prof. Tadeusza Pilcha
w: Pedagogika społeczna. Przestrzenie życia i edukacji, str. 11-34, Pedagogium, r. 2010 (Bibliografia)
Katarzyna Rychlicka-Maraszek (Autor bibliografii załącznikowej)
50. Biografia
w: Encyklopedia Pedagogiczna XXI wieku, str. 35-40, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Hasło encyklopedyczne)