Jednostka:Katedra Pedagogiki Społecznej

51. Cicely Saunders
w: Prawda umierania i tajemnica śmierci, str. 321-342, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
52. Dembińska Katarzyna
w: Encyklopedia Pedagogiczna XXI wieku, str. 79-80, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Hasło encyklopedyczne)
Mirosław Górecki (Autor oryginału)
53. Doświadczenie biograficzne jako kontekst zmiany społecznej - perspektywa pedagogiki
w: Edukacja społeczna wobec problemów współczesnego człowieka i społeczeństwa, str. 237-245, Wydawn. UŁ, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
54. Elisabeth Kübler-Ross
w: Prawda umierania i tajemnica śmierci, str. 343-372, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
Mirosław Górecki (Autor oryginału)
55. Formowanie się nowego ładu społecznego procesie transformacji systemowej w Polsce. Wybrane problemy
w: Socialni pedagogika ve stredni Europe. Inovace a nove trendy, str. 61-73, Instytut Mezioborowych Studi, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
Tadeusz Pilch, Katarzyna Rychlicka-Maraszek
56. Frassati Pier Giorgio
w: Encyklopedia Pedagogiczna XXI wieku, str. 155-156, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Hasło encyklopedyczne)
57. Geneza i rozwój opieki hospicyjnej-paliatywnej
w: Prawda umierania i tajemnica śmierci, str. 226-257, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
58. Katarzyna Dembińska
w: Prawda umierania i tajemnica śmierci, str. 421-452, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
59. Kres życia
w: Prawda umierania i tajemnica śmierci, str. 13-36, Wydawn. Akdemickie Żak, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
60. Ks. Eugeniusz Dutkiewicz
w: Prawda umierania i tajemnica śmierci, str. 402-420, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
61. Matka Teresa z Kalkuty
w: Prawda umierania i tajemnica śmierci, str. 373-401, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
Mirosław Górecki (Autor oryginału)
62. Na drodze do idealnej szkoły - innowacja, rozwój i ocena jakości w świetle międzynarodowej literatury
w: Ciągłość i zmiana w edukacji szkolnej - społeczne i wychowawcze obszary napięć, str. 419-458, Wydawn. UŁ, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
63. O czym nie przeczytasz w prasie kobiecej? Anty-matka - wielka nieobecna
w: Świat (z) kolorowych czasopism. Prasa dla kobiet i dziewczyn w perspektywie interdyscyplinarnej, str. 105-118, Oficyna Wydawnicza ATUT, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
64. O prawdzie w poznaniu naukowym i doświadczeniu biograficznym
w: Pedagogika społeczna. Przestrzenie życia i edukacji, str. 421-430, Pedagogium, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
Danuta Lalak (Autor oryginału)
65. Podejście biograficzne (biograficzność) w naukach o wychowaniu. Trzy perspektywy dyskursu
w: Podstawy metodologii badań w pedagogice, str. 257-280, Pedagogika GWP, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
66. Podłoże motywacyjne pracy wolontariackiej
w: Pedagogika społeczna. Przestrzenie życia i edukacji. Księga pamiątkowa dedykowana Profesorowi Tadeuszowi Pilchowi, str. 442-467, Pedagogium Wyższa Szkoła Pedagogiki Resocjalizacyjnej, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
Mirosław Górecki (Autor oryginału)
67. Praca socjalna z osobami starszymi. Interdyscyplinarna charakterystyka problemu - podstawowe wiadomości o aspektach socjologicznych, psychologicznych, medycznych i ekonomicznych
w: Specjalizacja II stopnia w zawidzie pracownik socjalny. Skrypt dla uczestników szkolenia, str. 169-232, Instytut Rozwoju Służb Społecznych, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
Mirosław Górecki (Autor oryginału)
68. Przemiany kulturowe w kontekście biograficznym - nowe obszary refleksji biograficznej
w: Scialni pedagogika ve stredni Europ. Inovace a nove trendy, str. 412-421, Institut Mezioborowych Studii, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
69. Przesłanie ideowe i instytucjonalizacja wspomagania umierających
w: Prawda umierania i tajemnica śmierci, str. 203-225, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
Mirosław Górecki (Autor oryginału)
70. Przestrzenno-społeczne zorientowanie pedagogiki społecznej i pracy socjalnej (na przykładzie wybranych refleksji i doświadczeń)
w: Edukacja społeczna wobec problemów współczesnego człowieka i społeczeństwa, str. 201-227, Wydawn. UŁ, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
71. Społeczno-poznawczy wymiar agresji: przegląd teoretyczno-badawczy
w: Pedagogika społeczna. Przestrzenie życia i edukacji, str. 385-412, Pedagogium Wyższa Szkoła Pedagogiki Resocjalizacyjnej, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
Janusz Surzykiewicz (Autor oryginału)
72. Śmierć w 'kulturze narcyzmu', czyli o próbie zanegowania własnej śmiertelności
w: Prawda umierania i tajemnica śmierci, str. 99-108, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
73. Wprowadzenie
w: Ciągłość i zmiana w edukacji szkolnej - społeczne i wychowawcze obszary napięć, str. 7-17, Wydawn. UŁ, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
Janusz Surzykiewicz (Autor przedmowy)
74. Wstęp
w: Prawda umierania i tajemnica śmierci, str. 7-9, Wydawn. Akademickie Żak, r. 2010 (Inne)
Mirosław Górecki (Autor przedmowy)
75. Życie jako dzieło sztuki. Dyskurs terapeutyczny w kulturze popularnej
w: Poradnictwo w kulturze indywidualizmu, str. 197-202, Oficyna Wydawnicza ATUT, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)