Jednostka:Uniwersytet Warszawski
Autor: Imię: Maciej Nazwisko: Falski

51. Wampiry, upiory i inne istoty mroku – od folkloru do muzyki gotyckiej
w: Bunt tradycji – tradycja buntu. Księga dedykowana Profesorowi Krzysztofowi Wrocławskiemu (red. Magdalena Bogusławska, Grażyna Szwat-Gyłybow), str. 359-378, Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej UW, r. 2008 (Esej lub rozdział w książce)
52. Zlatni mladić
w: Leksikon hrvatske književnosti - Djela (red. Dunja Dujmić Detoni, Dunja Fališevac, Ana Lederer, Tea Benčić -Rimay), str. 982-983, Školska knjiga, r. 2008 (Hasło encyklopedyczne)
53. Projekt biografii transkulturowej. Przesłanki, inspiracje teoretyczne, cele
w: Slavica leguntur. Aktualne problemy badawcze slawistyki, red. J. Królak, J. Molas, str. 21-36, ISZiP, r. 2006 (Artykuł)
Maciej Falski
54. Czytanie miasta – Zagrzeb. Szkic z etnologii przestrzeni miejskiej . [Résumé].
w: Problemy tożsamości kulturowej w krajach słowiańskich 3 (Jej znaki i symbole), red. J. Goszczyńska, str. 187-206, ISZiP, r. 2005 (Artykuł)
Maciej Falski
55. Julije Benesić (wspomnienie)
w: Z historii slawistyki na Uniwersytecie Warszawskim, red. J. Molas, str. 163-164, ISZiP, r. 2005 (Inne)