Autor: Imię: maciej Nazwisko: duszczyk

76. Zasady przemieszczania się obywateli po 1 maja 2004.
w: Migracje zarobkowe polskiej młodzieży., str. 18-27, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, r. 2004 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
77. Europejska polityka zatrudnienia.
w: Vademecum Negocjatora, III edycja- 2002/2003, str. 105-113, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, r. 2003 (Artykuł)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
78. Negocjacje nigdy się nie kończą.
w: Vademecum Negocjatora, III edycja- 2002/2003, str. 83-87, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, r. 2003 (Artykuł)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
79. Swobodny przepływ inżynierów w Unii Europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem wzajemnego uznawania kwalifikacji zawodowych.
w: Prawa i obowiązki inżynierów w zintegrowanej Europie., str. 33-39, Łódzka Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, r. 2003 (Artykuł)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
80. Die Freizugigkeit der Arbeitnehmer in Polens Eu-Beitrittsverhandlungen.
w: Die Freizugigkeit der Arbeitnehmer im Kontext von Polens Beitritt zur Europaischen Union, str. 61-71, Wydawnictwo Pełnomocnik Rządu do Spraw Negocjacji o Członkostwo RP w Unii Europejskiej, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, r. 2001 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
81. Europejska polityka zatrudnienia.
w: Polityka społeczna i zatrudnienie., str. 41-53, Wydawnictwo Pełnomocnik Rządu do Spraw Negocjacji o Członkostwo RP w Unii Europejskiej, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, r. 2001 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
82. Negocjacje akcesyjne - na czym to polega ?
w: Vademecum Negocjatora-materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli., str. 67-78, Wydawnictwo Fundacja im. Stefana Batorego, r. 2001 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk, Piotr Serafin
83. Polityka równego traktowania kobiet i mężczyzn.
w: Polityka społeczna i zatrudnienie., str. 31-39, Wydawnictwo Pełnomocnik Rządu do Spraw Negocjacji o Członkostwo RP w Unii Europejskiej, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, r. 2001 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
84. Swobodny przepływ osób.
w: Vademecum Negocjatora-materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli., str. 75-78, Fundacja im. Stefana Batorego, r. 2001 (Artykuł)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
85. Swobodny przepływ pracowników w negocjacjach o członkostwo Polski w Unii Europejskiej.
w: Swobodny przepływ pracowników w kontekście wejścia Polski do Unii Europejskiej., str. 61-71, Wydawnictwo Pełnomocnik Rządu do Spraw Negocjacji o Członkostwo RP w Unii Europejskiej, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, r. 2001 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
86. Wymiar sprawiedliwości i sprawy wewnętrzne. Układ z Schengen.
w: Vademecum Negocjatora-materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli., str. 79-82, Wydawnictwo Fundacja im. Stefana Batorego, r. 2001 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
87. Swobodny przepływ pracowników.
w: Zostań negocjatorem. Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół średnich. Symulacje negocjacji o członkostwo Polski w Unii Europejskiej., str. 59-65, Fundacja im. Stefana Batorego, r. 2000 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk
88. Bezrobocie młodzieży na lokalnych rynkach pracy na przykładzie rejonów: Suwałki, Ostrołęka, Łomża.
w: Różne oblicza bezrobocia., str. 29-52, Instytut Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, Dom Wydawniczy ELIPSA, r. 1999 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk