Autor: Imię: maciej Nazwisko: duszczyk

51. Good Practices and Recommendations from selected EU Members States- Case of Poland
w: Improving Access to Labour Market Information for Migrants and Employers, str. 127-154, International Organisation for Migration, r. 2013 (Artykuł)
Maciej Duszczyk
52. Liberal immigration policy? The case of Ukrainian Workers on the polish labour market
w: Immigration in Times of Emigration, str. 33-35, Global Utmaning, r. 2013 (Artykuł)
53. Czy istnieje efektywna polityka ludnościowa
w: Polska w Europie. Przyszłość demograf-ficzna, str. 123-125, Rządowa Rada Ludnościowa, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
54. Imigrant pracownik. Przestrzeganie praw pracowniczych i potencjalne problemy na rynku pracy
w: Przestrzeganie praw cudzoziemców w Polsce, str. 25-33, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
55. Polska i Unia Europejska wobec współczesnych wyzwań polityki społecznej
w: Polska i Hiszpania w Unii Europejskiej – doświadczenia i perspektywy, str. 217-236, Oficyna Wydawnicza ASPRA-JR, r. 2012 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
56. Kontrowersje wokół gospodarczo-społecznych strategii Unii Europejskiej  [ LINK ]
w: Europa socjalna. Iluzja czy rzeczywistość?, str. 79-93, Oficyna Wydawnicza ASPRA-JR, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
57. Migracje i polityka migracyjna w Unii Europejskiej
w: Uwarunkowania i wyzwania Polskiej Prezydencji, str. 75-84, Uniwersytet Gdański Wydział Ekonomiczny, Ośrodek Badań Integracji Europejskiej, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
58. Modele polskiej polityki imigracyjnej
w: Współczesny rynek pracy. Wybrane problemy, str. 417-434, Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk, Małgorzata Szylko-Skoczny
59. Procesy migracyjne w Korei Południowej – perspektywa historyczna i wyzwania na przyszłość
w: Azja Wschodnia i Azja Południowa w stosunkach międzynarodowych, str. 320-328, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, r. 2011 (Esej lub rozdział w książce)
60. Wstęp  [ LINK ]
w: Europa socjalna. Iluzja czy rzeczywistość?, str. 7-11, Oficyna Wydawnicza ASPRA-JR, r. 2011 (Inne)
Włodzimierz Anioł, Maciej Duszczyk, Piotr Zawadzki
61. Od Strategii Lizbońskiej do Europa 2020 – lekcja dla Unii Europejskiej
w: Strategie rozwoju Unii Europejskiej, str. 433-451, Oficyna Wydawnicza ASPRA-JR, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
62. Polska w Unii Europejskiej – bilans pięciu lat członkostwa
w: Europejskie wyzwania dla Polski i jej regionów, str. 156-168, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
63. Szanse i zagrożenia dla rozwoju Polski i jej regionów – prognoza długoterminowa
w: Uwarunkowania rozwoju Dolnego Śląska w perspektywie roku 2020, str. 11-32, Wyższa Szkoła Handlowa Wrocław, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
64. Working poor – pracujący biedni na świecie i w Polsce
w: Ubóstwo i wykluczenie społeczne. Perspektywa poznawcza, str. 310-320, Dom Wydawniczy ELIPSA, r. 2010 (Esej lub rozdział w książce)
65. Dokąd zmierzają migracje? Debata na temat polskie polityki migracyjnej
w: Współczesne migracje: dylematy Europy i Polski. Publikacja z okazji 15-lecia Ośrodka Badań nad Migracjami UW, str. 221-229, Ośrodek Badań nad Migracjami Uniwersytet Warszawski, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
66. Pogłębianie nierówności. Grupy społecznie zagrożone a kryzys gospodarczy.
w: Polityka spoleczna w kryzysie., str. 145-156, 0ficyna Wydawnicza ASPRA-JR, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
67. Procesy migracyjne a bezpieczeństwo wewnętrzne.
w: Bezpieczeństwo wewnętrzne państwa. Wybrane zagadnienia., str. 353-363, Dom Wydawniczy ELIPSA, r. 2009 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
68. EU social reality of necessity?
w: The Contribution of European Think Tanks to the French, Czech and Swedish Trio Presidencies of the European Union., str. 147-152, Fondation pour L’innovation Politique, r. 2008 (Artykuł)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
69. Migracja z Polski do innych krajów członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego na początku XXI wieku – bilans strat i zysków.
w: Migracje międzynarodowe a modernizacja systemu politycznego i społecznego, str. 103-116, Oficyna Wydawnicza ASPRA-JR, r. 2008 (Esej lub rozdział w książce)
70. Pożytki z migracji.
w: W poszukiwaniu kompasu dla Polski. Po II Kongresie Obywatelskim., str. 89-96, Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, r. 2007 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
71. Europejski model społeczny.
w: Wybrane aspekty konkurencyjności europejskiej. Stan debaty., str. 56-68, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, r. 2005 (Artykuł)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
72. Migracje - półtora roku po akcesji.
w: Migracje. Szansa czy zagrożenie?, str. 27-33, Instytut Badań nad G, r. 2005 (Artykuł)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
73. Motywowanie elit urzędniczych.
w: Jakie elity są potrzebne Polsce?, str. 93-97, Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, r. 2005 (Artykuł)
Maciej Duszczyk (Autor oryginału)
74. Konsekwencje kolejnych rozszerzeń dla rynku pracy Unii Europejskiej.
w: Zatrudnienie i ochrona socjalna , Z. Brodecki (red.), str. 51-90, Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, r. 2004 (Esej lub rozdział w książce)
Maciej Duszczyk, Andrzej Stępniak
75. Przemiany pracy w Polsce.
w: W trosce o pracę. Raport o Rozwoju Spolecznym Polska 2000., str. 65-98, Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju, r. 2004 (Esej lub rozdział w książce)